Analogowe love
18.jpg

Zajawka analogowym sprzętem to nie niszowy trend. Potężna fala nostalgii przyciąga dziś tych, którzy pamiętają czasy Polaroida i Ilforda oraz tych, którzy urodzili się ze smartfonem przy kołysce. Jednym daje powiew historii, innym nadzieję, że nasze zmysły i ciekawość można pobudzić na nowo. Jeśli to wasza historia, polubicie nasz niecyfrowy przegląd.


Analogowy Wizjoner - film Jensa Meurera z 2020 roku to hołd wizjonerom, ludziom, których życiem rządzi pasja, nawet jeśli nie przeradza się w dobrze prosperujący biznes. Oto Dr Florian, wiedeński biolog, który kolekcjonuje analogowe nośniki i pewnego dnia postanawia przeznaczyć wszystkie oszczędności na odkupienie upadłej fabryki Polaroida w Holandii. Film powstawał 6 lat i był kręcony na taśmie 35 mm z partyturą orkiestrową nagraną na płytę winylową…Polecamy, można obejrzeć na platformie vod.mdag.pl. (fot. via filmweb.pl)

film Analogowy Wizjoner
analogowy wizjoner


Zegarek 4N Paris. Podobno szczęśliwi czasu nie liczą, ale ten niesamowity zegarek wpada nam już raczej do kategorii drogiej i wyjątkowej biżuterii. I bardzo analogowej. W wersji ze złota, wysadzany szlachetnymi kamieniami ten strażnik czasu pokaże wam mechanizm działania zegarka, tu nic nie jest do ukrycia.

analogowy gadżet

4N Paris


PO - 24 Office. Nudzicie się w biurze a macie duszę muzyka czy DJa? Oto mały gadżet, który mieście się w kieszeni i jest nowoczesnym syntezator perkusyjny lo-fi, posiadający 16 brzmień i sekwencer. Jeśli vintage sample to wsza bajka, kto wie, może z tej nudy zrodzi się jakiś przebój?

synteztor kieszzonkowy
 PO 24 office

Wysyłanie kartek Pieskot. A jakże, w obliczu hegemonii smsów i kciuków które zastapiły pióro, jesteśmy w bardzo trendy awangardzie. Łatwiej i szybciej wysłać kolejny DM, utonąć w korespondencji na komunikatorach. Dużo, do wszystkich, na każdy temat, na szybko. Proponujemy spróbować tak: wolno, z rozmysłem, na papierze. Kartkę z okazji ślubu, kartkę z okazji narodzin dziecka czy kartkę wielkanocną. Radość adresata gwarantowana i zapewnie telefonicznie, nie smsowo, was o tym poinformuje.

kartki pieskot

kartka pieskot

pieskot


Instax mini 90. Kolorowe Instaxy czy Polaroidy znacie bardzo dobrze, może nawet były świadkam niejednej udanej imprezy. Nam szybciej biją serca na widok Instax Mini 90, to klasyczny design, który przenosi myślami na ulice Paryża lat 60 tych. Tak, przy stoliku z kawą i bagietką w torbie możemy polować na kadry. I robić to stylowo.

instax Mini 90Cafe Analog w Budapeszcie. Gdy pandemie nas opuszczą a będziecie akurat w Budapeszcie, pamiętajcie, że kawa + fotografia to bardzo słuszne równanie. W małej kawiarni możecie wypić dobry przelew i przy okazji uzupełnić zapasy klisz filmowych lub sprzętu.

cafe analog

cafe analog


The Analog Club. A jak już, uzbrojeni w Agfy i Kodaki, wyjdziecie na miasto w poszukiwaniu kadru, pamiętajcie, że analog lubi codzienność, bo tu kryje się prawda. Poetyckie inspiracji fotografii analogowej znajdziecie choćby na koncie The Analog Club. Fanów nie brakuje. (fot. @faustinemartin_@olivercurson)

the analog club

the analog club


Którą kartkę artystyczną Pieskot wybieracie? Podziękujcie drugiej osobie, że po prostu jest. Wysyłanie kartek okolicznościowych zupełnie bez okazji - oto nowy trend.

Chmura tagów
Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl