Najlepszy tata na świecie.
38.jpg

Twój ojciec i ty. Gdzie dziś jesteście? Może właśnie pijesz z nim kawę w modnej knajpie. Oglądasz mecz, rozsypując czipsy na jego wysłużonej kanapie. Towarzyszysz mu w samotności, trzymając jego drżącą rękę w swojej. Może zdobywacie razem szczyt górski podczas weekendowej wyprawy - wniesiecie tam tylko wasze męskie sekrety.

Niewykluczone, że dzień ojca spędzasz jako świeżo upieczony tata kołysząc od godziny maleńkiego człowieka. Trochę w tym pogubiony. Jeszcze nie wiesz, że kolki miną, bezsenne noce kiedyś się zatrą w pamięci. Jeszcze pamiętasz jak to był „przed”, może nawet czasem tęsknisz za beztroską piątkowych wieczorów. Ale właśnie zmienił ci się układ wszechświata, wpatrujesz się od godziny w mały cud na rękach. 

alain leboile pieskot dzień ojca

alain leboile pieskot dzień ojca

pieskot dzień taty


Jesteś fajnym tatą, wiesz? Nie zawsze umiesz rozpoznać różnice między rompersem a pajacykiem, raz wyprawiłeś córkę w pidżamowych spodniach do przedszkola. Świat się nie zawalił. Ale za to umiesz wymienić wszystkich psów z Psiego Patrolu oraz wiesz, że Rainbow Dash to nie nowy zespół na Hot 100 Chart. Nosisz małego na barana, czołgasz się w okopach między kocem, komodą, a bazą. 

Zawsze dajesz się namówić na jedną kulkę loda więcej.

alain leboile artykuł

pieskot artykuł alain leboile tata


Nareszcie dokopałeś się do własnego dziecka w sobie, przez lata schowanego pod stosem projektów, maili i wyzwań. Kupujesz kolejny zestaw Lego narzekając na jego cenę, ale to ty pierwszy niecierpliwie rozrywasz karton. Znikacie z synem na cały dzień. Do woli i bez żenady taplasz się w błocie, budujesz w deszczu namiot z patyków bo dałeś się przekonać, że obóz atakuje plemię Indian. Czasem się wkurzasz, czasem nie rozumiesz ale jesteś tu i teraz.

pieskot kartki okolicznościowe

pieskot kartki na dzień taty

kartki na dzień ojca pieskot


Pamiętasz jak twój tata zabierał cię na przejażdżkę samochodem sadzając na kolanach? Albo jak skądś zdobył kartę Maradony, bo tylko tej jednej brakowało ci w klaserze? Jeśli jesteś dziś daleko, zadzwoń albo wyślij mu kartkę Pieskot - niech będzie niespodzianką w zakurzonej skrzynce pocztowej.

Wszystkim ojcom, ze stażem małym i dużym, puszczamy dziś oko i ślemy moc energii. Ten krótki tekst ilustrujemy niezwykłymi zdjęciami - ich autorem jest ojciec szóstki, francuski fotograf Alain Leboile.

a kartki Pieskot na dzień ojca znajdziecie tu.

Chmura tagów
Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl